چرا تدوین غیر خطی فیلم استاندارد امروز است؟

خانه » آموزش ها » چرا تدوین غیر خطی فیلم استاندارد امروز است؟
زمان : 21 سپتامبر 2020 دسته بندی : آموزش ها, علم تدوین, نرم افزار
رای دادن به نوشته

تدوین غیرخطی ویدئو برای سرعت و انعطاف پذیری

تدوین غیر خطی فیلم

این روزها تقریباً همه ویرایش های ویدئو غیر خطی هستند ، به این معنی که می توان آن را به هر ترتیب با انعطاف پذیری زیاد انجام داد. ویرایشگران غیرخطی (NLE) جایگزین سیستم های ویرایش خطی می شوند ، نوع تدوین فیلم آنالوگ که در روزهای قبل از ظهور تدوین رایانه ای انجام می شود. کامپیوترها نوید انقلابی در ویرایش سهولت ، سرعت و انعطاف پذیری را می دهند. ادامه مطلب را بخوانید تا بدانید چرا ویرایش غیر خطی بسیار سریعتر و آسان تر است – و چند نکته شگفت آور که هنوز می توانید از ویرایش خطی یاد بگیرید!

تدوین خطــی
در روزهای تدوین خطی ویدئو ، به دلیل ماهیت فرآیند ، مجبور بودید به ترتیب تدوین کنید. یک سکانس تدوین خطی متشکل از یک نوار منبع بود که اساساً یک VCR بود که از آن فیلم پخش می کردند. پس از آن ، یک نوار ضبط وجود دارد که یک VCR دوم است که آنها با آن فیلم ضبط می کنند. سرانجام ، مانیتورهایی برای مشاهده هر دو وجود داشتند. فیلم منبع مستقیماً وارد نوار رکورد می شد.

تدوین خطی

بخش از نوار منبع پس از متوقف شدن کلیپ ضبط شده قبلی ، دقیقاً از فریم بعدی نوار ضبط شروع به ضبط  می کند. آنها این روند را برای کل برنامه تکرار می کنند. شما ایده این که چرا این کار موثر است و محدود کننده است را به دست می‌آورید. این فرآیند کند بود. همه کارها باید با یک سفارش خاص انجام می شد. برطرف کردن اشتباهات چالش برانگیز بود و تدوینگران بدون شروع دوباره کار نمی توانند به راحتی تغییراتی ایجاد کنند. همچنین ، حتی اگر آنها از تیپ ها( tapes ) و نوارهای مقاوم و با کیفیت بالا استفاده می کردند ، ضبط از یک نوار به نوار دیگر (known as dubbing or dubs) همیشه باعث افت کیفیت فیلم می شود. حتی اگر هر افت کیفیت بسیار ناچیز باشد ، آنها با کپی های متعدد جمع می شوند ،بنابراین انجام ویرایش در کمترین تعداد ممکن بود.

یک فرآیند فشرده دستی
به طور خلاصه ، تدوینگران یک نوار حاوی ویدیوی مورد نظر خود را در قسمت منبع بارگیری می کنند ، از طریق نوار به اولین فریم که می خواهند بخش شروع شود ، اسکراب می کنند ، یک نقطه را تنظیم می کنند ، سپس تا آخرین فریم از بخش مورد نظر را تمیز میکنند و یک نقطه مشخص ایجاد می کنند ویدئو در نواری ضبط شده که با نوار منبع همگام سازی شده بود ، تا به محض شروع پخش نوار ، ضبط آن شروع شود و با قطع پخش نوار ، ضبط متوقف شود. آنها سپس نوار حاوی بخش ویدیویی بعدی را که می خواستند در نوار منبع بارگذاری می کردند ، نقاط داخل و خارج را علامت گذاری می کردند و روند را تکرار می کردند.

تدوین خطی

ویرایش غیر خطی (NLE) و مزایای آن چیست
با ورود عصر دیجیتال به ویدیو ، روش های بهتر و کمتر محدود کننده تدوین نیز به وجود آمد. نرم افزار رایانه ای امکان تدوین غیر خطی را دارد که در آن ویرایش ها به هر ترتیب انجام می شوند. ویرایش غیر خطی تمام محدودیت های ویرایش خطی – از جمله حذف کامل کپی ها را از بین می برد و مزایای بی شماری را به آن اضافه می کند. با کپی کردن پرونده ها روی هارد دیسک ، می توان اصلاحات مختلفی را روی فیلم ها انجام داد. به عنوان مثال ، شما می توانید اصلاح رنگ را انجام دهید ، روشنایی و کنتراست را تنظیم کنید و دیزالو ها و افکت ها را اضافه کنید.

تدوین غیر خطی

راه خود را دنبال کنید

بنابراین تدوین غیرخطی یک محیط کاملاً باز و انعطاف پذیر است. به شما امکان می دهد یک سبک گردش کار ایجاد کنید که مناسب شما و نحوه کار ذهن خلاق شما باشد. اگر یک آزمایشگر هستید ، تدوین غیر خطی به شما آزادی بی پایان آزمایش را می دهد. اگر تصمیم گیرنده سریع و کارآمدی هستید ، می توانید از بسیاری از ابزارهای ایم لاین که امکان کار سریعتر از هر زمان دیگر را فراهم می کنند ، بهره مند شوید. اگر با کلیک و کشیدن ماوس راحت ترین کار را دارید ، از آن استفاده کنید ؛ اما اگر راهی برای میانبرهای صفحه کلید هستند ، می توانید آن مسیر را نیز طی کنید. 

تدوین غیر خطی

غیرمخرب

یکی از مزایای بزرگ تدوین غیر خطی مبتنی بر رایانه این است که مخرب نیست. فایل اصلی رسانه هرگز تغییر ، جایگزین یا حذف نمی شوند ، بنابراین شما همیشه رسانه اصلی و با کیفیت کامل را در دسترس دارید. مهم نیست که چند ایده مختلف را امتحان کنید یا چند بار تصمیم خود را تغییر دهید ، کیفیت رسانه منبع اصلی هرگز آسیب نمی بیند.

شما همیشه با استفاده از رسانه اصلی خروجی را انجام می دهید ، از بین رفتن کیفیت مانند کپی نوار به نوار را از بین می برید.

تدوین غیر خطی
آزادی کامل

تدوینگران دیگر مجبور نبودند یک برنامه را از ابتدا تا انتها به ترتیب ویرایش کنند. آنها می توانند از وسط ، در انتها یا هر مکان دیگری از توالی شروع شوند و به میل خود بین بخشها بپرند. جدول زمانی غیرخطی باعث می شود که بتوان کلیپ ها و بخشها را به راحتی جابجا کرد و حتی کلیپ ها یا قسمتهای کامل را از یک مکان به مکان دیگر کپی و چسباند. دوران کاملاً جدیدی از سهولت و سرعت ویرایش فرا رسیده است.

تدوین غیر خطی

تایم لاین(Timelines) و  سکانس تو در تو (Nested)

با پیشرفت ویرایش غیرخطی در طی سالها ، ابزارهای بیشتری نیز به وجود آمد تا ویرایش را انعطاف پذیرتر و رایگانتر کند. تایم لاین تو در تو (Nested) به شما امکان می دهد روی کل بخشهای برنامه خود کاملاً جداگانه کار کنید و سپس همه آنها را در یک سکانس اصلی جمع کنید. برای تغییر همیشه می توانید به هر بخش برگردید ، سپس به صورت خودکار در تایم لاین اصلی به روز می شود. یک روش عالی برای منظم و کارآمد نگه داشتن کار شما ، همچنین به چندین تدوینگر اجازه می دهد تا همزمان با یکپارچه سازی آسان و بی نقص در سکانس های مختلف یک برنامه کار کنند .

null

انتقال ، ویرایش مجدد ، حذف یا بازیابی کل بخشها با سهولت. چندین نسخه از سکانس خود را برای مراجعه بعدی ذخیره کنید. ویرایش غیر خطی دنیای انعطاف پذیری و سهولت را باز می کند.

تدوین غیر خطی

چند مورد که می توانید از ویرایش خطی بیاموزید
اکنون ، تمام آنچه در مورد مزایای بسیار زیاد تدوین غیر خطی گفته شد ، هنوز هم چند نکته در مورد تدوین خطی وجود دارد که تدوینگران ویدیوی امروز می توانند از آنها بیاموزند. نرم افزار ویرایش مدرن به شما امکان می دهد از نکات خوب در مورد تدوین خطی استفاده کنید ، در عین حال می توانید تمام مزایای ویرایش غیر خطی را حفظ کنید.

شما باید بدانید که چه می خواهید

null
ویرایشگرهای غیرخطی هنوز اجازه این نوع ویرایش کارآمد را می دهند و در واقع این یک روند کاری است که هر ویرایشگر باید یاد بگیرد. با یک برنامه ویرایش جامع شروع کنید. قبل از شروع بدانید که چه می خواهید. و هنگام ویرایش ، یاد بگیرید که کلیپ های خود را در دستگاه برش داخلی برش دهید ، یا آنها را در تصاویر کوچک ویدئویی آنها از قبل کوتاه کنید. دستگاه برش اجازه می دهد تا نقاط در / خروجی دقیق فریم داشته باشند ، و سپس شما کلیپ اصلاح شده را مستقیماً از اصلاح کننده به نقطه مکان نما در جدول زمانی خود ارسال می کنید. یادگیری آنچه که ویرایش دو نقطه ای و سه نقطه ای نامیده می شود ، می تواند شما را به یک ویرایشگر بسیار کارآمد و به طور کلی بهتر تبدیل کند.
اما مسلماً ، نرم افزارهای غیرخطی بهترین ها را از همه جهان به شما می دهند ، زیرا در این صورت هنوز تمام جدول زمانی را دارید ، حتی اگر برخی از روشهای سودمند ویرایش خطی را نیز در پیش گرفته باشید.
null

تدوین غیر خطی

Adobe Premiere ، یکی از قدرتمند ترین نرم افزارهای تدوین فیلم

 Premiere pro مبتنی بر ReelTime و یکی از اولین NLE های مبتنی بر رایانه (سیستم ویرایش غیر خطی) بود که اولین نسخه آن در سال ۱۹۹۱ در Mac منتشر شد.

Premiere Pro حتی قابلیت تدوین تصاویر ویدئویی با رزولوشن ۱۰،۲۴۰ × ۸،۱۹۲ ، با حداکثر بیت رنگ ، در هر دوبیت RGB و YUV را داراست. ویرایش صدا به شکل حرفه‌ای، پشتیبانی از پلاگین های صوتی VST و ترکیب صدای فراگیر از دیگر توانایی‌های این نرم افزار است. 

نرم افزار تدوین Premiere Pro، همچنین قادر است تمام عملکردهای تدوین فیلم های مورد نیاز شما را برای رندر نهایی با نگه داشتن کیفیت پخش آن، پوشش دهد. 

از خصوصیات بارز این نرم افزار، وجود تمامی افکت‌ها و پلاگین‌های خاص به همراه انواع تایتل ها و ترانزیشن ها می‌باشد. یکی دیگر از نقاط قوت این نرم افزار ارتباط و لینک شدن آن با سایر نرم افزارهای شرکت ادوبی مخصوصا After Effects ، Photoshop و Adobe Audition است.

Adobe Premiere pro 2020
با پریمیرپرو رسانه و تدوین خود را مدیریت کنید

برای دانلود رایگان نرم افزار پریمیرپرو  کلیک کنید.

برای دانلود رایگان  پلاگین های پریمیرپرو کلیک کنید.

برای مشاهده آموزش های رایگان پریمیرپرو کلیک کنید.

پریمیرپرو

دیدگاه ها

یک دیدگاه دربارهٔ «چرا تدوین غیر خطی فیلم استاندارد امروز است؟»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظر شما درباره ما

نظر شما درباره سایت