۵ کی فریم انیمیشن که هر تدوینگر ویدیو باید بداند

خانه » آموزش ها » نرم افزار » Premiere Pro » ۵ کی فریم انیمیشن که هر تدوینگر ویدیو باید بداند
زمان : 01 اکتبر 2020 دسته بندی : Premiere Pro, آموزش ها, نرم افزار
رای دادن به نوشته
5 Keyframe Animations Every Video Editor Should Know

۵ کی فریم انیمیشن که هر تدوینگر ویدیو باید بداند

به عنوان ویرایشگر فیلم ، بازی با keyframes برای تولید فیلم های بهتر کاملاً ضروری است. بیایید چند انیمیشن اصلی در پریمیر پرو که باید امتحان کنید را بررسی کنیم.
به نظر من keyframes متحرک ابزاری تقریباً جادویی پس از تولید برای فیلمبرداری است. این تنظیمات ساده قاب می تواند احساسات صحنه را از طریق حرکت دیجیتال اساسی بالا ببرد.

در این آموزش ویدئویی ، من به پنج حرکت برتر در زمینه تنظیم keyfram خود می پردازم که می توانید با استفاده از آنها در پروژه بعدی خود جادو کنید.

نحوه ساخت انیمیشن Keyframe
قبل از اینکه به روش های مختلفی برای استفاده خلاقانه از keyframe استفاده کنیم ، باید بدانیم که چگونه می توان یک انیمیشن با Keyframe درست کرد.

مرحله ۱: کلیپی را که می خواهید انیمیشن (Motion) کنید پیدا کنید ، سپس به صفحه جلوه های آن (Effects panel) بروید. در بخش Motion ، کرنومتر کوچک (stopwatch) را در کنار مقیاس و موقعیت فشار دهید. در جدول زمانی ( تایم لاین ) Effects شما در سمت راست ، دو الماس کوچک ظاهر می شود. اینها قابهای اصلی شما هستند.

مرحله ۲: کلیپ خود را چند فریم به جلو پخش کنید و مقیاس و موقعیت را به پارامترهای مورد نظر خود تغییر دهید.

مرحله ۳: آخرین نشانگر keyframe را به انتهای کلیپ و اولین نشانگر keyframe خود را به سمت بالا بکشید. سپس ، به صورت جادویی کلیپ خود را تماشا کنید.

اکنون که مراحل لازم برای ساختن این جادو را می دانید ، من می خواهم پنج تکنیک مورد علاقه خود را برای یادگیری شما به اشتراک بگذارم. از آنجا که بیشتر مراحل پیش پا افتاده و تکرار است ، تنها مرحله ای که ما می خواهیم به آن بپردازیم ۳ مرحله است.

۱. زوم کند (The Slow Zoom )

به آرامی اندازه حرکت کلیپ را با اثر زوم افزایش می‌دهد .

این به طور اساسی دو keyframes را تنظیم می‌کند که به آرامی مقیاس تصویر را افزایش می‌دهد و یک اثر “زوم” ( zoom ) ایجاد می‌کند. من همیشه این کار را برای چاشنی زدن به جریان ویرایش زمانی که از یک عکس استاتیک استفاده می‌کنم، انجام می‌دهم

برای انجام این کار، علامت کیی فریم ( keyframe marker ) را در ابتدای کلیپ قرار دهید. سپس، به انتهای آن بروید، دیگری را قرار دهید و مقیاس را به جای ۱۰۰ روی ۱۱۰ تنظیم کنید این به آرامی اندازه کلیپ را افزایش می‌دهد. شما می‌توانید با تغییر اولین keyframe با آخرین keyframe، این را به یک زوم بزرگ تبدیل کنید.

۲. زوم سریع (The Fast Zoom)
زوم سریع دقیقا همان چیزی است که می‌تواند به سرعت به عکس شما زوم کند. زمانی که از این یکی استفاده می‌کنید مراقب باشید، زیرا می‌تواند کمی برای بینندگان دشوار باشد. مانند هر چیز ویرایش، آن را امتحان کنید و ببینید که چگونه جریان می‌یابد. و اگر دوست داشته باشید می‌توانید آن را رها کنید. برای اضافه کردن یک زوم سریع، به سادگی همان گام‌ها را به عنوان زوم کند دنبال کنید، اما به جای تنظیم مقیاس به ۱۱۰، آن را به ۲۰۰ تنظیم کنید.

۳. Slider یا ردیابی حرکت بازیگر

این اسلایدر یک تاثیر پنینگ را در ویدئو شما ایجاد خواهد کرد.

ایده این انیمیشن ساده است – در فیلم های ۴K خود برش دهید ، قاب های کلیدی موقعیت را تنظیم کنید و تصویر را از چپ به راست منتقل کنید یا بالعکس. با این کار جلوه ای متحرک ایجاد می کنید ، گویی کسی در حال کار با دوربین است. در حالی که این بیشتر مربوط به فیلم های ۴K است ، شما می توانید این کار را با کیفیت ۱۰۸۰p انجام دهید – فقط انتظار از دست دادن جدی کیفیت را داشته باشید.

برای خاموش کردن جلوه ، تصویر خود را با ۱۵۰ مقیاس بندی کنید (کرنومتر را فشار ندهید) ، سپس موقعیت خود را به سمت چپ یا راست بکشید. سپس ، فریم کلیدی بعدی خود را در انتهای کلیپ خود تنظیم کنید و موقعیت خود را به همان قسمت شروع بکشید.

۴٫ چرخش اثر (Rotate Effect)

اثر چرخش یک احساس ملایم و اخروی ایجاد می کند.

این زمانی است که شما می‌خواهید یک کمی حس رویایی به دست آورید – اگر می‌خواهید. برای انجام این کار، ابتدا با افزایش مقیاس به ۱۵۰، به تصویر خود زوم کنید. این به تصویر شما توانایی پر کردن کل کادر را زمانی که شروع به چرخش می‌کند، می‌دهد. سپس، فقط مراحل زوم را دنبال کنید، نوردهی خود را از ابتدا تا انتهای of تنظیم کنید، و سپس مقدار چرخش (rotation) را تغییر دهید. همانطور که clip پخش می‌شود، تصویر شما شروع به چرخیدن می‌کند.

۵٫ Keyframes را روی هر کلیپ اعمال کنید
سرانجام ، می توانید با کپی کردن تنظیمات در کلیپ متحرک خود و چسباندن آنها (با استفاده از ویژگی های Paste) در کلیپ های دیگر در تایم لاین خود ، مونتاژ keyframe را انجام دهید! این فقط یک روش سریع برای اعمالkeyframeبرای هر کلیپ است.

برای این کار ، روی کلیپ خود راست کلیک (right-click) کرده و گزینه Copy را بزنید. سپس ، روی کلیپی که می خواهید keyframe را اعمال کنید ، کلیک راست کرده و Past Attributes را بزنید. پس از کپی و جایگذاری ، می توانید وارد شوید و سرعت بزرگنمایی یا هر تاثیری را که اعمال کرده اید ، تغییر دهید. به شما این امکان را می‌دهد که از هر کلیپ عبور کنید و ثاتیر یکسانی را روی کلیپ ها اعمال کنید.

_______________________________________________________________________________________________________

به دنبال آموزش های بیشتر در پریمیر پرو  هستید؟ اینها را بررسی کنید:

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نظر شما درباره ما

نظر شما درباره سایت